Budowa wózków widłowych

O tym, jak ważna jest znajomość budowy urządzenia, które obsługujemy, świadczy umiejętność prawidłowego użytkowania na co dzień oraz w sytuacjach jakichkolwiek nieprawidłowości w jego działaniu. Szkolenie, dzięki któremu w drodze egzaminu państwowego nabędą Państwo uprawnienia do obsługi wózków jezdniowych, poza cennymi informacjami praktycznymi zapewnia możliwość zaznajomienia się z teoretycznymi zagadnieniami, związanymi z budową wózków. Najpopularniejsze urządzenie, stosowane w transporcie bliskim, używane w większości zakładów produkcyjnych oraz magazynowych, posiada nieskomplikowaną budowę, którą warto znać. Na kursie zdobędą Państwo wiedzę, kompleksowo przekazaną przez naszych, doświadczonych instruktorów, również w zakresie teorii i budowy wózków widłowych.

Rodzaje i budowa wózków jezdniowych

Na szkoleniu, które realizujemy w oparciu o wytyczne Urzędu Dozoru Technicznego, dowiedzą się Państwo o różnicach pomiędzy trzema, popularnymi typami wózków widłowych, wśród których najczęściej stosowane są wózki jezdniowe, których widły podnoszone są bez unoszenia operatora. Stosowane jest również odmienne rozwiązanie oraz zdalne sterowanie wózkiem. Budowa wózków widłowych, nieskomplikowana, opiera się o działanie dwóch silników. Mamy do czynienia z silnikiem niskoprężnym, działającym w oparciu o benzynę lub LPG oraz silnikiem wysokoprężnym, napędzanym olejem napędowym. Każdy wózek widłowy zbudowany jest ze stalowej ramy, posiada podwozie i przeciwwagę. Pionowo zamontowany maszt jest elementem, odpowiadającym za podnoszenie i opuszczanie ładunku, a widły w kształcie litery L utrzymują ładunek i odpowiadają za jego nabieranie. Wózki widłowe posiadają kabinę operatora, chroniącą go z góry metalową kratką zabezpieczającą oraz inne elementy, wpływające na bezpieczną pracę: karetkę (płytę czołową) oraz kratę.

Kompetentnie i skutecznie

Poznanie budowy wózków widłowych oraz ich sprawnej i bezpiecznej obsługi stanowi wyzwanie dla kursantów. Skorzystanie z oferty szkolenia w naszym ośrodku oznacza, że otrzymają Państwo profesjonalne przygotowanie do egzaminu oraz wiele osobistego zaangażowania ze strony kadry. Zależy nam na powodzeniu Państwa planów i poszerzeniu możliwości. Udogodnienia i najwyższy poziom, który bezpośrednio wpływa na wysoką zdawalność. Proszę zajrzeć i przekonać się osobiście.

Najtaniej w Twoim mieście!

Nie wymagane prawo jazdy i badania psychologiczne. Rabaty dla grup zorganizowanych powyżej 3 osób oraz dla firm!

Certyfikat honorowany w całej Unii Europejskiej!

W tydzień zdobądź atrakcyjny zawód i dobrze płatną pracę!