Uprawnienia UDT

Uprawnienia UDT - niezbędne dla operatorów wózków widłowych

Kursy na wózki widłowe, realizowane przez nasz Ośrodek Szkoleniowy we Wrocławiu, stanowią bogatą bazę wiedzy teoretycznej i praktycznej, która jest niezbędna do pozytywnego zdania egzaminu państwowego. Według obowiązujących od sierpnia 2018 r. przepisów wykonawczych, określających niezbędne kwalifikacje operatorów takich urządzeń, jak wózki widłowe, uprawnienia nadawane uczestnikom kursu, muszą być zgodne z wytycznymi Urzędu Dozoru Technicznego. Osoba, zdająca egzamin, w komisji do jego przeprowadzenia spotka przedstawiciela UDT. Warunki, określone dla osób, ubiegających się o uprawnienia na wózki widłowe, określa Urząd Dozoru Technicznego, dlatego tak ważny jest program szkolenia, zgodny z jego wytycznymi.

Urząd Dozoru Technicznego i jego wytyczne

Urząd Dozoru Technicznego z siedzibą w Warszawie, jest instytucją, w której kompetencjach leży określenie warunków oraz przestrzeganie zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń, używanych w szeroko pojętym przemyśle. Pracownicy, którzy wykonują zawód operatora takich urządzeń, jak:

  • wózki widłowe,
  • suwnice,
  • żurawie,
  • dźwigi,
  • HDS,
  • układarki do torów,
  • koleje liniowe

zobligowani są do posiadania uprawnień, zgodnych z wytycznymi UDT. Za brak takich uprawnień pracodawca poniesie karę. UDT zajmuje się również nadzorem nad działaniem urządzeń oraz ich ewidencją. Kontrola uprawnień pracowniczych oraz ichprzeszkolenie to istotny zakres działań UDT.

Jak uzyskać uprawnienia UDT na wózki widłowe?

Operator wózka widłowego powinien odbyć szkolenie w ośrodku, współpracującym z UDT, który realizuje podstawę, zgodną z jego wytycznymi. Nasz ośrodek spełnia te kryteria, a egzamin odbywa się u nas, z udziałem przedstawiciela UDT. Udział w szkoleniu, realizowanym przez doświadczoną kadrę instruktorską, zapewnia poznanie szczegółów teoretycznego i praktycznego aspektu obsługi wózków widłowych. Zaangażowanie oraz pozytywne podejście do kursantów sprawiają, że nauka w naszym ośrodku szkoleniowym nie wiąże się ze stresem. Dostosowujemy godziny szkoleń do Państwa możliwości czasowych, posiadamy nowoczesny sprzęt szkoleniowy, a pozytywne podejście sprawia, że oprócz wiedzy przekazujemy pasję. Warto to sprawdzić osobiście.

Najtaniej w Twoim mieście!

Nie wymagane prawo jazdy i badania psychologiczne. Rabaty dla grup zorganizowanych powyżej 3 osób oraz dla firm!

Certyfikat honorowany w całej Unii Europejskiej!

W tydzień zdobądź atrakcyjny zawód i dobrze płatną pracę!